Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Jaroslav Švehla, Právo

Léto bude pokračovat bez extrémních veder, slibují meteorologové

Příjemné teploty bez extrémů slibují meteorologové na další týdny letošního léta. Po víkendu se sice lehce ochladí a bude častěji pršet, ale teploty zůstanou stále letní, oznámil v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v měsíčním výhledu. Jejich předpověď potvrzuje i právě končící týden, který je letos zatím nejteplejší. Průměrná denní teplota byla 21,5 stupně Celsia.

Ilustrační snímek Foto: Jaroslav Švehla, Právo
Léto bude pokračovat bez extrémních veder, slibují meteorologové

"I když nastávající týden bude o něco chladnější, zůstane teplotně nadprůměrný. Mírné ochlazení přinese týden na přelomu července a srpna," uvedli meteorologové.

V nadcházejícím týdnu se nejvyšší denní teploty budou pohybovat mezi 25 a 28 stupni.

V týdnu od 28. července do 3. srpna by se mělo přechodně ochladit, teploty by ale měly být v rozmezí 21 až 27 stupňů.

První srpnový týden bude letní počasí pokračovat, teploty by se měly vyšplhat až k 29 stupňům. A v tomto duchu budou prázdniny pokračovat. V polovině srpna bude slunečno a teploty až 27 stupňů.

Kolísavé srážky

V následujících čtyřech týdnech bude podle výhledu ČHMÚ kolísat množství srážek. Nejprve předpokládají meteorologové pro příští týden výrazně nadprůměrné množství deště, ale začátek srpna bude zase spíše suchý.

Dlouhodobý celkový teplotní průměr pro období od 21. července do 17. srpna činí v České republice 18,7 stupně Celsia.

Nejtepleji bylo v roce 2003, kdy průměrná teplota dosáhla 21,3 stupně, a naopak nejchladněji v roce 1987 s teplotou 14,7 stupně.

Dlouhodobý průměr srážek činí 72 milimetrů, tedy 72 litrů vody na metr čtvereční. Nejsušší byl rok 1971 s 28 milimetry a nejdeštivější rok 1977 s 150 milimetry.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků