Hlavní obsah

Letecké záběry zaplavených oblastí

Českou republiku zasáhly v těchto dnech ničivé povodně, které si vyžádaly zřejmě již čtyři oběti. Voda zaplavila především Čechy, kritická situace je i v hlavním městě Praze.

Letecké záběry zaplavených oblastí

Původně se předpokládalo, že voda ve Vltavě dosáhne svého vrcholu v pondělí ráno, podle informací z pondělního dopoledne by měla kulminace nastat až v pondělí odpoledne. [celá zpráva]

Povodně už si v Česku vyžádaly čtyři lidské životy. V sobotu, kdy sesuv podmáčené půdy strhl chatu u Třebenic, našli záchranáři v sutinách nejdříve mrtvou starší ženu a v neděli odpoledne i tělo pohřešovaného muže.

Rozbouřené povodí řek ohrožuje také pražský Radotín a Černošice.

Foto: Jindřich Kopýtko, Novinky

V neděli večer pak hasiči nalezli nejprve tělo neznámého muže v řece Úpě na Trutnovsku, potom tělo 82letého seniora v korytu Janovského potoka v Mokřanech na Benešovsku.

Zatím se tak jedná o osmou nejtragičtější povodeň v dějinách země. Nejvíce obětí si vyžádaly záplavy v roce 1997, při kterých přišlo o život 50 lidí. Povodně z roku 2002 si vyžádaly 17 obětí.

Video rozvodněné Vltavy z centra Prahy z pondělní desáté hodiny dopoledne:

Povodně v centru Prahy

Video: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků