Hlavní obsah
Soukromá nemocnice ve Frýdlantu na Liberecku Foto: Radek Petrášek, ČTK

Lékaři zatím neznají příčiny otravy pacientů ve frýdlantské nemocnici

Příčiny otravy krve devíti pacientů, kteří minulý týden podstoupili operační zákroky v nemocnici ve Frýdlantu, jsou stále nejasné. Testy zatím vysvětlení nepřinesly. U dvou osob nastaly komplikace, uvedl v pondělí primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) v Liberci Dušan Morman.

Soukromá nemocnice ve Frýdlantu na Liberecku Foto: Radek Petrášek, ČTK
Lékaři zatím neznají příčiny otravy pacientů ve frýdlantské nemocnici

„Zatím všechny výsledky, které by měly odhalit původce, jsou negativní,” uvedl Morman.

Podle mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzany Balašové je možné vyloučit, že by příčinou otravy byly inhalační anestetikum či chemické přípravky, které se používají k dezinfekci operovaného místa

Stav pacientů se zlepšuje

Podle primáře Morvana se stav u většiny pacientů zlepšuje. „Akorát stav u dvou se trochu zkomplikoval přes dechovou nedostatečnost,” dodal.

Dva pacienti jsou v Liberci na oddělení ARO a dalších pět na jednotkách intenzivní péče (JIP). Jeden pacient byl už minulý týden umístěn na standardní pokoj v Liberci a jedna pacientka byla hospitalizována na JIP v Jablonci.

„Její stav se zlepšil natolik, že mohla být přeložena do nemocnice ve své spádové oblasti,” řekla mluvčí městské nemocnice v Jablonci Petra Hybnerová. Podle Mormana je možné, že zkraje tohoto týdne budou někteří další pacienti v Liberci přeloženi na standardní pokoje.

Příznaky otravy mělo devět z 16 pacientů, mužů a žen různého věku, kteří v minulém týdnu od pondělí do středy podstoupili operaci v soukromé nemocnici ve Frýdlantu. Šlo o různé operace – kolene, žlučníku či gynekologické. Operace dělaly různé týmy chirurgického a gynekologického oddělení, různí anesteziologové i různé sestry.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků