Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Rudolf Voleman, Právo

Kvůli sněhu ve Slovinsku mají problémy i kamióny v Česku

Značné komplikace v nákladní kamiónové dopravě způsobila sněhová kalamita na jihu Evropy a především ve Slovinsku. Potíže se ve čtvrtek od odpoledne začaly projevovat až stovky kilometrů od ohniska problémů, a to konkrétně na dálnici D2 z Brna do Bratislavy.

Ilustrační foto Foto: Rudolf Voleman, Právo
Kvůli sněhu ve Slovinsku mají problémy i kamióny v Česku

Na dálnici D2 museli policisté odstavovat kamióny už před hranicí v Lanžhotě. „Problémy jsou důsledkem sněžení a kalamity ve Slovinsku, která ochromila kamiónový provoz. To vyvolalo rovněž velké problémy v Maďarsku a také na Slovensku,“ uvedla pro Právo mluvčí krajské policie v Brně Andrea Straková.

Maďaři podle mluvčí přestali ze Slovenska do své země pouštět nákladní auta, což problémy s kamióny přesunulo i za hranice k sousedům. „Proto se zastavila jejich doprava i na Slovensku a nakonec se zbrzdila a ochromila i na našem území,“ řekla Straková.

Policisté kamióny směřující na jih, včetně Rakouska, odstavovali v pravém jízdním pruhu dálnice D2. Těm, které přes Slovensko mířily například na Ukrajinu, doporučovali objízdnou trasu. Kolona na dálnici se začala rozjíždět po 21. hodině.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků