Hlavní obsah
Petr Kubis (na snímku z 22. listopadu 2016) Foto: Slavomír Kubeš, ČTK

Kubise zvolili karlovarským hejtmanem, na post si ale chvíli počká

Novým karlovarským hejtmanem byl v pondělí zvolen na mimořádném jednání krajského zastupitelstva 50letý Petr Kubis (ANO). Volba má ale odkladný účinek, takže do křesla po odcházející těhotné Jany Mračkové Vildumetzové (oba ANO) usedne až od Nového roku. Pro dosavadního náměstka hejtmanky hlasovalo 39 z celkem 45 zastupitelů.

Petr Kubis (na snímku z 22. listopadu 2016) Foto: Slavomír Kubeš, ČTK
Kubise zvolili karlovarským hejtmanem, na post si ale chvíli počká

„Myslím, že bude dobrým hejtmanem Karlovarského kraje,“ uvedla k volbě Mračková Vildumetzová. „Vnímám to jako obrovskou odpovědnost,“ komentoval volbu Kubis.

Mračková Vildumetzová chce ještě do odchodu z funkce dotáhnout do konce zahájení rekonstrukce Císařských lázní v Karlových Varech a také chce předat funkci předsedkyně Rady Asociace krajů ČR. Po opuštění křesla bude neuvolněnou náměstkyní hejtmana pro finance a poslankyní Poslanecké sněmovny.

Kubis byl poslední tři roky náměstkem hejtmanky pro sociální věci. V Sokolově je členem městské rady. Před tím velel sokolovské městské policii.

Mračková Vildumetzová odchází z funkce hejtmanky, protože čeká druhé dítě, podle ČTK na přelomu března a dubna. Z předchozího manželství má už syna Tomáše.

O odchodu uvažovala Mračková Vildumetzová už loni v únoru kvůli souběhu funkcí poslankyně a hejtmanky. ANO tehdy vyzvalo své hejtmany, kteří uspěli i ve sněmovních volbách, aby si vybrali jednu z funkcí. Mračková Vildumetzová si ale ponechala obě funkce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků