Hlavní obsah
Ministr průmyslu Martin Kuba Foto: David W Cerny, Reuters

Kuba je jedničkou ODS na jihu Čech

Úřadující předseda ODS Martin Kuba je jedničkou občanských demokratů na jihu Čech pro nadcházející předčasné volby do poslanecké Sněmovny. Rozhodli o tom ve čtvrtek v podvečer delegáti regionálního sněmu v Českých Budějovicích.

Ministr průmyslu Martin Kuba Foto: David W Cerny, Reuters
Kuba je jedničkou ODS na jihu Čech

Kuba získal hned v prvním volebním kole 57  hlasů ze 70. Neopakovaly se tak konflikty a spory, k nimž došlo při nominačních konferencích ODS ve Středočeském či Libereckém kraji.

V prvním kole po lídrovi byl bez problémů zvolen dvojkou bývalý starosta Prachatic a poslanec Jan Bauer. Třetí je na kandidátní listině známý táborský sexuolog a bývalý europoslanec Jaroslav Zvěřina.    

Jasno má o kandidátce i TOP 09. V Jihočeském kraji ji povede podle očekávání dosavadní poslanec Zdeněk Bezecný. Dvojkou se stal zástupce STAN děkan přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity František Vácha. Toho krajské vedení STAN nominovalo poté, co neprošel návrh na českobudějovického primátora Juraje Thomu, který čelí obvinění. Třetí místo na kandidátce zaujal místostarosta Písku za TOP 09 Josef Knot.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků