Hlavní obsah
Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík Foto: Koláž Novinky.cz s Právo a ČTK

Kremlík si půjčil miliony na byt od rodičů, dělníka a knihovnice

Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) se pokusil vysvětlit, odkud vzal více než 14 milionů na pořízení bytu na pražském Strahově. Vedle sedmimilionové hypotéky si podle svých slov půjčil více než 8,5 milionu od rodičů.

Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík Foto: Koláž Novinky.cz s Právo a ČTK
Kremlík si půjčil miliony na byt od rodičů, dělníka a knihovnice

Jak ve středu upozornily Deník N a MF Dnes, exministr financoval nákup dvoupatrového bytu hypotékou ve výši 7,1 milionu korun a složením 6,8 milionu z vlastních zdrojů.

Právě tato částka budí otazníky. V Centrálním registru oznámení je uvedeno, že exministr si 8,59 milionu půjčil od rodičů. Kremlík již delší dobu splácí dvě další hypotéky ve výši 4,5 milionu korun.

Exministr v Deníku N tvrdí, že pokud by nesplácel své závazky, rodiče by „v podstatě přišli o nemovitost“, tedy rodinný dům nacházející se ve středočeských Vrdech poblíž Čáslavi. Ten však zastavený není.

Dotaz na moje majetkove poměry je zcela legitimní. Jsem dlužníkem ve vztahu k rodičům. Nejsem v této zemi určitě jediný...

Zveřejnil(a) Vladimír Kremlík dne Úterý 25. února 2020

Kremlíkova matka pracovala jako knihovnice a otec byl dělník, a není tak jasné, zda byli schopni takovouto sumu naspořit. Kremlík tvrdí, že jde o celoživotní úspory rodičů, ale zároveň dodal, že souvisejí i s výkonem advokacie, neboť prý rodičům nespecifikované částky posílal.

Sedmačtyřicetiletý Kremlík je vystudovaný právník, v advokacii působil podle svého životopisu několik let.

Necelý rok ministrem

Kremlík skončil na ministerstvu dopravy letos v lednu po necelém roce ve funkci. Důvodem ukončení jeho vládního angažmá měla být předražená zakázka na informační systém pro elektronické známky.

Později však vypluly na povrch další kauzy. Například údajný úplatek, který Kremlíkovi prý nabídli v souvislosti s výběrem auditora mýtného systému. Kremlík nabídku neoznámil ihned policii, ale obrátil se na Bezpečnostní informační službu.

Momentálně exministr připravuje knihu, v níž chce popsat rozložení moci v ČR.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků