Hlavní obsah

Krejčíř zůstane ve vězení ještě minimálně týden

Soud v jihoafrickém Johannesburgu odložil rozhodování o případném propuštění českého podnikatele Radovana Krejčíře na kauci na čtvrtek 21. června. Informoval o tom zpravodaj televize Nova Jiří Hynek s tím, že do té doby zůstane Krejčíř ve vězení.

Krejčíř zůstane ve vězení ještě minimálně týden

Podle Hynka se do budovy soudu k pátečnímu jednání těžko dostávali čeští policisté kvůli probíhající stávce státních zaměstnanců. Nakonec museli použít vedlejší vchod.

Krejčíř se ve středu dopoledne znovu přihlásil jihoafrické policii v Kempton Parku u Johannesburgu [celá zpráva] poté, co týden pobýval na neznámém místě, když se mu podařilo dostat se z vazby. [celá zpráva]

Jeho advokáti tehdy přesvědčili soud, že ČR včas nedodala podklady a 40denní lhůta k tomu už uplynula. Počítali do ní i víkendy, což není obvyklé. Soud jim ale vyhověl.

V pondělí pak soud na Krejčíře znovu vydal zatykač na základě toho, že porušil imigrační zákony země, když přicestoval na falešný pas. 

Krejčíř byl v JAR zatčen po svém příletu ze Seychelských ostrovů 21. dubna. [celá zpráva] Česká strana zahájila jednání o jeho vydání do ČR, odkud Krejčíř uprchl kvůli trestním stíháním v červnu 2005. [celá zpráva] Žádost o vydání Radovana Krejčíře do ČR předalo oficiálně české ministerstvo spravedlnosti v pondělí. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků