Hlavní obsah
Pro porovnání - obrazy z minulé výstavy Foto: Jiří Smutný

Kraus: vývoj ve vládě sblížil Grosse se Škromachem

Předseda poslaneckého klubu ČSSD Michal Kraus soudí, že nynější krize ve vládě sblížila dva hlavní uchazeče o křeslo předsedy strany Stanislava Grosse a Zdeňka Škromacha. Pokud krize dopadne tak, že ČSSD zůstane ve vládě sama, nemusel by na březnovém sjezdu mezi nimi proběhnout žádný výrazný souboj. Gross by zůstal předsedou a Škromach prvním místopředsedou.

Pro porovnání - obrazy z minulé výstavy Foto: Jiří Smutný
Kraus: vývoj ve vládě sblížil Grosse se Škromachem

"Celá tato kauza do značné míry Grosse se Škromachem sblížila stejně jako celou ČSSD. Pokud by tento vývoj pokračoval, pak si dokážu přestavit, že by na sjezdu nebyl žádný očekávaný souboj mezi nimi," řekl Právu Kraus. Podle něj stávající situace této variantě nahrává.

Gross se se Škromachem utká na stranickém volebním sjezdu v Brně poslední březnový víkend. Nominace od krajských konferencí jsou jednoznačně v jeho prospěch. Současnému předsedovi strany fandí 11 krajů, Škromachovi pouze jeden, Zlínský.

Škromach řekl, že Krausovi úvahy zatím nebude komentovat, nepopřel však, že varianta s Grossem v čele strany a Škromachem jako jeho prvním zástupcem je možná. Zároveň však dodal, že ve hře budou před sjezdem bez pochyby i jiné varianty uspořádání vedoucích orgánů ČSSD.

Ministr práce už dříve avizoval, že by rád ČSSD směřoval více doleva a ubíral KSČM hlasy levicových voličů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků