Hlavní obsah

Kraus: vývoj ve vládě sblížil Grosse se Škromachem

19. 2. 2005, 13:19 – PRAHA
Právo, Novinky, Alexandr Mitrofanov

Předseda poslaneckého klubu ČSSD Michal Kraus soudí, že nynější krize ve vládě sblížila dva hlavní uchazeče o křeslo předsedy strany Stanislava Grosse a Zdeňka Škromacha. Pokud krize dopadne tak, že ČSSD zůstane ve vládě sama, nemusel by na březnovém sjezdu mezi nimi proběhnout žádný výrazný souboj. Gross by zůstal předsedou a Škromach prvním místopředsedou.

Foto: Jiří Smutný

Pro porovnání - obrazy z minulé výstavy

Článek

"Celá tato kauza do značné míry Grosse se Škromachem sblížila stejně jako celou ČSSD. Pokud by tento vývoj pokračoval, pak si dokážu přestavit, že by na sjezdu nebyl žádný očekávaný souboj mezi nimi," řekl Právu Kraus. Podle něj stávající situace této variantě nahrává.

Gross se se Škromachem utká na stranickém volebním sjezdu v Brně poslední březnový víkend. Nominace od krajských konferencí jsou jednoznačně v jeho prospěch. Současnému předsedovi strany fandí 11 krajů, Škromachovi pouze jeden, Zlínský.

Škromach řekl, že Krausovi úvahy zatím nebude komentovat, nepopřel však, že varianta s Grossem v čele strany a Škromachem jako jeho prvním zástupcem je možná. Zároveň však dodal, že ve hře budou před sjezdem bez pochyby i jiné varianty uspořádání vedoucích orgánů ČSSD.

Ministr práce už dříve avizoval, že by rád ČSSD směřoval více doleva a ubíral KSČM hlasy levicových voličů.

Reklama

Související články

Poslanci ČSSD se postavili za Grosse

17. 2. 2005, 9:45

Poslanci ČSSD ve čtvrtek po jednání svého klubu vydali stanovisko, v němž se postavili za premiéra Stanislava Grosse. Politika KDU-ČSL podle nich ohrožuje...

Výběr článků