Hlavní obsah

Koho volí prezidentem Šporcl, Zapletal či Marhoul

Osobnosti veřejného života odpovídaly v anketě Práva a Novinek na dotaz, komu dávají v prezidentské volbě přednost. Svůj názor vyjádřili mimo jiné houslista Pavel Šporcl či podnikatelé Miloš Zapletal a Jan Světlík.

Koho volí prezidentem Šporcl, Zapletal či Marhoul

Pavel Šporcl, houslista

Volím Miloše Zemana. Líbí se mi, že si stojí za svými názory, že jsou jasné a čitelné.

Miloš Zapletal koně vždy miloval.

Foto: Václav Jirsa, Právo

Miloš Zapletal, podnikatel

Volit budu jednoznačně Karla Schwarzenberga. Domnívám se, že je pokračovatelem myšlenek slušnosti a filozofie Václava Havla. Volit ho ale budu také proto, že je to člověk, který v této zemi pomohl v minulém režimu mnoha lidem v nouzi. Po sametové revoluci se v této republice angažuje v politice velmi pozitivně. A je u něho předpoklad, že jako prezident bude pozitivním reprezentantem naší země u nás i v zahraničí. Na rozdíl od prezidenta současného.

Zdeněk Nehoda

Foto: Michal Doležal, ČTK

Zdeněk Nehoda, fotbalový internacionál

Rozhodl jsem se pro Miloše Zemana. Je to chytrý a rozumný politik, který má bohaté zkušenosti, dokáže řešit domácí problémy a nebude podléhat různým stranickým vlivům. Věřím, že dokáže dobře reprezentovat naši zemi i v zahraničí.

Ministr obrany Alexandr Vondra se členem komise pro reformu armády Václavem Marhoulem

Foto: Petr Hloušek, Právo

Václav Marhoul, filmový režisér

Nechci za prezidenta hulváta. Nechci v této funkci vidět arogantního mentora. Chci mít za prezidenta takového člověka, za kterého se nebudu stydět. Proto budu volit Karla Schwarzenberga.

Duchovní otec proměny Dolní oblasti Vítkovic Jan Světlík prochází útrobami nové interaktivní expozice.

Foto: Aleš Honus, Právo

Jan Světlík, podnikatel

Miloš Zeman je pro mě středový politik, který v době, kdy byl premiérem, udělal řadu pravicových a pragmatických kroků. Přivedl ČR do NATO, připravil vstup do EU. V byznysu se jeho kroky projevily pozitivně, došlo ke stabilizaci podmínek pro podnikání, k rozvoji. Je to člověk, který by jako prezident uvažoval v souvislostech, neblokoval by zákony, které podpoří rozvoj, a naopak by byl proti těm, které zatíží ekonomiku, firmy i jednotlivce administrativními bariérami nebo skrytými poplatky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků