Hlavní obsah
Lobbista Roman Janoušek Foto: Aleš Pospíšil, ČTK

Kmotři měli o zatýkání vědět a stihnout se připravit

Mohutná razie Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), v rámci které policisté v noci na čtvrtek pozatýkali vlivné osoby mimo jiné i z okolí premiéra Petra Nečase (ODS), se podle některých informací týká finančních toků lobbisty Romana Janouška a dění v Českých drahách a podniku Lesy České republiky. Osoby, které měla policie v hledáčku, však zřejmě o zatýkání věděly a stačily se připravit.

Lobbista Roman Janoušek Foto: Aleš Pospíšil, ČTK
Kmotři měli o zatýkání vědět a stihnout se připravit

Podle serveru Česká pozice má policie údajně seznam 35 až 40 lidí, na které mají vyšetřovatelé spadeno. Zároveň ale existuje podezření, že tyto osoby o chystaném zátahu věděly a zařídily se podle toho například tím, že uklidily důkazy nebo odjely mimo republiku.

Server píše, že informaci o plánované razii údajně zachytil už na začátku týdne.

Detektivové z ÚOOZ během rozsáhlé akce, kterou rozjeli v noci na čtvrtek, zasahovali na Úřadu vlády, na ministerstvu obrany či v kanceláři lobbisty Janouška v Praze. V poutech měli skončit šéfka premiérova kabinetu Jana Nagyová, bývalí „rebelující“ poslanci ODS Petr Tluchoř a Ivan Fuksa, někdejší šéf Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník, který nyní vede Správu státních hmotných rezerv, nebo bývalý náměstek na ministerstvu zemědělství a současný člen představenstva Českých drah Roman Boček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků