Hlavní obsah
Ministr vnitra Radek John na víkendové ideové konferenci strany Foto: Stanislav Peška, ČTK

Kmotr měl policejní materiály obratem na stole, přitvrdil John kritiku Martinů

Ministr vnitra Radek John v neděli poodkryl důvody, které jej vedly k rozhodnutí vyzvat k odchodu policejního prezidenta Oldřicha Martinů. Za klíčové považuje úniky informací z kriminálních kauz. John to uvedl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Ministr vnitra Radek John na víkendové ideové konferenci strany Foto: Stanislav Peška, ČTK
Kmotr měl policejní materiály obratem na stole, přitvrdil John kritiku Martinů

John mimo jiné uvedl, že prakticky bezprostředně poté, co policisté dostali materiály pro vyšetřování kauzy "jednoho pražského kmotra", měl dotyčný tyto materiály na svém stole. O koho se jednalo, nechtěl John konkretizovat s tím, že s podrobnostmi seznámil premiéra.

Ministr dodal, že další z kritizovaných úniků informací má dokonce mezinárodní souvislosti. Ani v tomto případě nechtěl s ohledem na vyšetřování kauzu konkretizovat. Policejní prezident, který měl tyto úniky informací prošetřit, prý doposud nepředložil ministrovi žádný výstup.

Bývalý ministr vnitra Ivan Langer označil Johnovu snahu o odchod Martinů za snahu odpoutat  pozornost od jiných problémů, se kterými se ministerstvo vnitra potýká. "Policie není hračka," uvedl Langer.

Ministrovy informace o únicích informací označil Langer za "historky z pražské kavárny".

John před časem uvedl, že existuje celkem 19 důvodů, které jej vedou k názoru, že by měl policejní prezident  odstoupit. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků