Hlavní obsah
Prezident Václav Klaus představil nejnovější knihu Foto: Milan Malíček, Právo

Klaus představil Rok desátý. Bylo těžké vybrat barvu přebalu, přiznal

Poslední sborník svých článků, projevů a názorů ve funkci prezidenta pod názvem Rok desátý představil v úterý Václav Klaus, který 7. března po deseti letech na Hradě končí.

Prezident Václav Klaus představil nejnovější knihu Foto: Milan Malíček, Právo
Klaus představil Rok desátý. Bylo těžké vybrat barvu přebalu, přiznal

„Končí jedna dlouhá desetiletá série. Je to pěkná řádka knih a už jsme málem nemohli najít barvu přebalu, která by byla odlišná od ostatních. Tak jsme zvolili barvu méně tradiční,“ řekl prezident novinářům v Masarykově knihovně na Pražském hradě, kam přišel i kancléř Jiří Weigl a tajemník Ladislav Jakl.

Podle Klause kniha konfrontuje mediální obraz událostí se skutečností, co „prezident skutečně dělal a skutečně říkal a na co konkrétně reagoval“. Sborník se zabývá nejen nejobecnějšími problémy české státnosti, ale i evropskou integrací, ekonomickými otázkami či důvody, proč loni vetoval některé zákony. Knihu doplňují například i zápisky ze zahraničních cest.

„Odráží dobu tak, jak se promítala v aktivitách a činnostech prezidenta republiky a na co musel reagovat a k čemu musel vydat zásadní prohlášení. Je to bohatý dokument doby, který jsme vyrobili za nějaké jiné instituce, které by teoreticky dokumentaci tohoto typu mohly dělat,“ doplnil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků