Hlavní obsah
Ministr vnitra Milan Chovanec Foto: Michal Doležal, ČTK

Klaus podle Chovance populisticky využívá migraci

Bývalý prezident Václav Klaus podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) populisticky využívá téma uprchlické krize. Vláda dělá maximum, aby současnou situaci zvládla, uvedl Chovanec v reakci na petici proti imigraci, kterou Klaus inicioval. Exprezident v ní vládu obvinil z toho, že se k vývoji u nás i v celé Evropě staví váhavě a alibisticky.

Ministr vnitra Milan Chovanec Foto: Michal Doležal, ČTK
Klaus podle Chovance populisticky využívá migraci

„Pan Klaus není ani první, ani poslední politik, který se snaží populisticky k tomuto tématu přivázat, a bohužel asi budeme svědky i u jiných lidí než u něj, že budou v tomto trendu pokračovat,“ řekl Chovanec novinářům během jednání ústředního výkonného výboru ČSSD.

„Tato vláda dělá maximum proto, aby Česká republika nedopadla jako okolní státy a uprchlíci byli vidět na veřejných prostranstvích, byli vidět na nádražích v zuboženém stavu,“ podotkl také.

Klaus v petici volá mimo jiné po zajištění vnitřní bezpečnosti a vnější nedotknutelnosti hranic státu všemi prostředky včetně využití policie a armády. „Vidíme nepopiratelná rizika a hrozby plynoucí z umělého mixování nesourodých národů, kultur a náboženství,“ konstatuje se v textu mimo jiné.

Na iniciativu v sobotu reagoval i vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek, který ji zhodnotil jako vlamování se do otevřených dveří.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků