Hlavní obsah
Jakub Václavovič, člen Pirátů v Kladně. Foto: Piráti

Kladenský Pirát Václavovič složil mandát kvůli koalici s SPD

Obětováním mandátu zastupitele se vypořádal Jakub Václavovič (Pirát zvolený za Kladeňáky) s plánovanou koalicí v Kladně. Koalici uzavřela ODS s ANO, Kladeňáky a SPD. Právě spolupráce s okamurovci však je mnohým trnem v oku. Piráti jako strana deklarovali, že s SPD a KSČM spolupracovat nebudou, proto se Václavovič vzdal mandátu a přenechal jej náhradnici.

Jakub Václavovič, člen Pirátů v Kladně. Foto: Piráti
Kladenský Pirát Václavovič složil mandát kvůli koalici s SPD

Tou je Anna Gamanová, která však byla navržena hnutím STAN a není členkou žádné strany.

Piráti toto rozhodnutí zveřejnili na internetu a Právu to potvrdil i krajský koordinátor Filip Dítě. „Piráti deklarovali, že nikdy nepůjdou do koalice ani nebudou vyjednávat se stranami, jako je KSČM nebo SPD, takže nebyla jiná možnost,“ sdělil Dítě.

Právo v úterý informovalo, že kvůli spojení s SPD ukončí kladenský zastupitel Petr Hašek zvolený za Kladeňáky své členství v TOP 09 a bude s Kladeňáky v koalici pokračovat. [celá zpráva]

Cílem této široké koalice je jediná věc: dostat ze hry primátora Milana Volfa (VpK) a komunisty. Kandidátem na primátora je Dan Jiránek z ODS, která skončila za VpK druhá se sedmi mandáty.

Dan Jiránek z ODS (na archivním snímku z 15. prosince 2015)

Foto: Michal Doležal, ČTK

Volby vyhrála Volba pro Kladno (VpK) se 13 mandáty. Primátor Volf uvedl, že je to pro něj hořká pilulka nedostat se s takovým výsledkem do vedení města, a nejspíš bude vyčkávat na případný krach koalice.

Nevraživost a žaloby

V Kladně však už před volbami vládla mezi politiky velká nevraživost a nynější dění je jejím dalším pokračováním. Političtí rivalové v Kladně na sebe nyní vzájemně podávají trestní oznámení kvůli pomluvám a vzájemnému napadání.

Nová koalice bude mít v 33členném zastupitelstvu 18 hlasů, z toho jsou dva SPD. „V této široké koalici budeme vždy závislí na dvou hlasech, vždycky si to mohou nějací dva lidé rozmyslet,“ komentoval to Jiránek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků