Hlavní obsah
Jiří Paroubek řekl, že lidé si vybrali jiný směr, než nabízí jeho strana Foto: Libor Zavoral, ČTK

Když nebudu mít funkci, tak napíšu paměti, oznámil Paroubek

Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek hodlá do roka napsat knihu pamětí. Využije k tomu svůj osobní archiv, který si odvezl z Lidového domu. Paroubek to uvedl v rozhovoru pro časopis Týden, který vyjde v pondělí. Je o první obsáhlejší Paroubkovo vyjádření v médiích od doby, co po sněmovních volbách odešel z čela sociální demokracie.

Jiří Paroubek řekl, že lidé si vybrali jiný směr, než nabízí jeho strana Foto: Libor Zavoral, ČTK
Když nebudu mít funkci, tak napíšu paměti, oznámil Paroubek

"Já tak do roka napíšu také knihu vzpomínek, pokud budu mít čas a nebudu moc zatížen nějakými funkcemi ve Sněmovně," uvedl Paroubek. Bude prý psát například o požadavcích Miloše Zemana, které si kladl za to, že bude pokračovat v podpoře ČSSD. Zeman kandidoval za Stranu práv občanů - zemanovci, které předsedal. "Myslím, že lidé budou nad jeho charakterem žasnout," podotkl Paroubek.

Na knize už nyní pracuje Paroubkova manželka Petra. Popíše prý praktiky v politickém zákulisí a kniha údajně přinese i skandální informace. "Pro některé politiky, novináře, možná i podnikatele," řekla Paroubková v televizi Public. Kniha vyjde ještě před podzimními volbami do obecních zastupitelstev a do Senátu. Paroubková připustila, že se do psaní dala i kvůli penězům.

Paroubek v rozhovoru pro časopis Týden mluví o příčinách nízkého volebního zisku ČSSD, která sice vyhrála, ale na sestavení vlády to nestačilo. ČSSD podle něho podcenila otázku zadlužení. "Tedy onu řeckou kartu, kterou intenzivně hrála pravice," uvedl. Naznačil také, že by ve sněmovně rád vedl některý z výborů a odmítl případnou pozici v diplomacii.

Bývalý předseda ČSSD prý zatím neuvažoval o tom, koho by podpořil na nového šéfa strany. Kandidaturu ohlásili místopředseda a úřadující šéf Bohuslav Sobotka a jihomoravský hejtman Michal Hašek. Před novým předsedou podle Paroubka stojí modernizace ČSSD. Za ryzí idealismus označil to, že by ČSSD nikdy nespolupracovala s komunisty. "Jde o to je transformovat do pozice přijatelné levicové strany," prohlásil Paroubek.

Vláda, kterou sestavují ODS, TOP 09 a Věci veřejné, bude podle něho stabilní. Bude ji podle Paroubka držet pohromadě byznys. "Jistě se dohodne na všech hlavních kšeftech, kvůli nimž ty dvě menší strany vůbec vznikly," dodal expředseda sociální demokracie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků