Hlavní obsah

Kateřina Neumannová získala post na ministerstvu obrany

Bývalá úspěšná běžkařka Kateřina Neumannová po pořádání lyžařského mistrovství světa v Liberci zůstala u administrativní práce v oblasti sportu. Neumannová pracuje jako referentka státní správy na ministerstvu obrany, kde se stará o armádní sport a státní reprezentaci. Informovaly o tom Lidové noviny.

Kateřina Neumannová získala post na ministerstvu obrany

Dvojnásobná mistryně světa a šestinásobná olympijská medailistka z běžeckých disciplín je podřízenou náměstka ministra obrany Jaroslava Kopřivy. Právě jemu Neumannová již delší dobu dělala poradkyni. Na výplatních páskách ministerstva byla údajně už i v době pořádání únorového šampionátu v Liberci, kvůli kterému se na Neumannovou snáší vlna kritiky.

"Pracuje v kanceláři náměstka Kopřivy, pod kterého spadá armádní sport. Přesný název její funkce je referentka státní správy. Je přímo zaměstnankyní ministerstva," citují LN tiskového mluvčího ministerstva Jana Pejška. "Paní Neumannová má nyní na starosti armádní sport a státní reprezentaci armádních sportovců. Komunikuje například s jednotlivými sportovními svazy i s ČSTV," doplnil Pejšek.

Lyžařské MS v Liberci, kde byla Neumannová šéfkou organizačního výboru, se konalo od 18. února do 1. března. Ze státního, městského a krajského rozpočtu putovaly na šampionát více než dvě miliardy korun, přesto šampionát skončil hospodářským nezdarem. Organizační výbor počítal s rozpočtem kolem 594 milionů, náklady však byly nakonec o 30 milionů vyšší a příjmy o 86 milionů nižší. Více než půl roku po skončení MS organizátoři čelí řadě žalob.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků