Hlavní obsah
 

Kardinálu Vlkovi volal papež František, přál mu brzké uzdravení

Kardinálu Miloslavu Vlkovi volal osobně papež František, aby mu přál brzké uzdravení. Vlk, který onemocněl rakovinou plic, to uvedl v pondělí na svém webu. „Protože jsem telefon nebral, hned operativně zprávu nahrál do hlasové schránky,” napsal k telefonátu papeže Vlk.

 
Kardinálu Vlkovi volal papež František, přál mu brzké uzdravení

Kardinál Vlk se podělil o záznam telefonátu s papežem Františkem. „Milý kardinále Vlku, tady papež František, volám, abych vás pozdravil a ujistil vás, že se modlím za vaše zdraví. Velké objetí! Ať vám Pán požehná!” Tak zněla zpráva, kterou papež zanechal ve hlasové schránce mobilního telefonu kardinála.

Vlk později hovořil s papežem i přímo. „Já jsem veřejně řekl, že jsem ochoten odejít nebo zůstat. A to vyvolalo velkou vlnu solidarity, jednoty, lásky a modliteb,” řekl papeži kardinál.  „Velmi dobře! Já jsem vám blízko a modlím se za vás,” reagoval papež František.

Kardinál také sdělil, že je nyní ubytován na karlínské faře. Podělil se i s kuriózním telefonátem. „Volala také nějaká ,šamanka', že má pro mne pomoc, že by přišla vykládat ruce a předat mi energii… Já jsem pak řekl tomu, kdo s ní mluvil, že jsem ve svém životě přijal trojí vzkládání rukou biskupa a ten mi předal božskou „energii”, ze které žiji…,” řekl kardinál Vlk.

O tom, že onemocněl rakovinou plic, informoval kardinál veřejnost minulý týden. Závažné onemocnění mu diagnostikovalo lékařské konzilium na Štědrý den, kdy byl Vlk kvůli přetrvávajícím úporným bolestem neodkladně hospitalizován. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků