Hlavní obsah
Primátor Tomáš Hudeček Foto: Michal Doležal, ČTK

Kandidátku TOP 09 v Praze povede v komunálních volbách Hudeček

Pražskou kandidátku TOP 09 do podzimních komunálních voleb povede primátor Tomáš Hudeček. V pondělí večer o tom rozhodl krajský výkonný výbor strany. Hudeček získal o tři hlasy víc než jeho protikandidát, předseda pražské TOP 09 Jiří Vávra. Třetí skončil náměstek primátora Jiří Nouza.

Primátor Tomáš Hudeček Foto: Michal Doležal, ČTK
Kandidátku TOP 09 v Praze povede v komunálních volbách Hudeček

Jednání o tom, koho strana ve volbách nakonec vyšle jako adepta na primátorské křeslo, bylo bouřlivé a do poslední chvíle nebylo jisté, zda Hudeček uspěje. Spolustraníci Hudečkovi vyčítali mimo jiné to, že čelí trestnímu stíhání v kauze Opencard. Přesto nakonec po více než dvouhodinovém jednání získal 19 hlasů.

V uplynulých dnech od některých straníků zazněl návrh, aby se do čela kandidátky postavil loňský prezidentský kandidát, předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který se v Praze těší velké oblibě. Schwarzenberg ale kandidaturu na primátora odmítl.

TOP 09 v metropoli očekává souboj především s hnutím ANO, které chce za lídra kandidátky exprimátora Jana Kasla. TOP 09 v roce 2010 v Praze pod vedením někdejšího guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy zvítězila.

Koalici ale nakonec uzavřela ČSSD a ODS. TOP 09 se k vedení města se dostala až po rozpadu původní koalice v listopadu 2011. Tehdy se dohodla s ODS. Spolupráce ale vydržela jen do konce května 2013. Od té doby vede metropoli  sama TOP 09 s podporou ČSSD.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků