Hlavní obsah
Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) Foto: Petr Horník, Právo

Kalousek: Na Zlínsku se Okamury chtěli zbavit, tak kandiduje v Čechách

Místopředseda TOP09 Miroslav Kalousek se nebojí, že se proti němu ve středních Čechách ve volbách za své hnutí Úsvit přímé demokracie postavil senátor a podnikatel Tomio Okamura. Voliči podle Kalouska nejsou tak slabomyslní, aby Okamuru volili, řekl v neděli v televizi Prima. Okamura reagoval slovy, že se vzhledem k programu svého hnutí nediví, že Kalouskovi vadí.

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) Foto: Petr Horník, Právo
Kalousek: Na Zlínsku se Okamury chtěli zbavit, tak kandiduje v Čechách

„Zaslechl jsem, že pan Okamura dostal tisíce dopisů s výzvami, aby kandidoval ve středních Čechách,” prohlásil Kalousek a dodal, že výzvy mohly být od voličů Zlínského kraje, kteří se chtěli Okamury zbavit. Okamura na Zlínsku kandidoval do Senátu.

„Nemyslím si, že by voliči nesložili test inteligence,“ podotkl Kalousek.

Okamura: Nedivím se, že Kalouskovi vadím

Podle Okamury se v Kalouskově výroku ozvala pomyslná potrefená husa.

„Jelikož Úsvit prosazuje hmotnou a trestní odpovědnost politiků, přímou volbu a odvolatelnost politiků a zákon o referendu, tak se nedivím, že panu Kalouskovi takto vadím a že se bude snažit dělat všechno proto, aby mě dehonestoval a pomluvil. Já pomlouvat nehodlám a nechám vše vyhodnotit voliče ve volbách,“ řekl Novinkám Okamura.

Senátor Tomio Okamura ve čtvrtek sdělil, že podá žalobu na Transparency International

Foto: Jan Handrejch, Právo

Z toho, že by ho voliči mohli vykroužkovat, a zbavit ho tak možnosti dostat se do parlamentu, exministr financí strach nemá. „Nebojím se vůbec, že bych byl vykroužkován. Každý, kdo to chce udělat, tak musí vhodit do urny lístek TOP09, strany, kterou jsem založil. Každý takový volič je vítán, prosím, ať to udělá,“ řekl Kalousek.

Volby podle něj rozhodnou nejen o tom, zda vývoj v ČR bude dál určovat pravice, nebo levice, ale také o tom, zda jim zůstanou stejná práva a svobody. Kalousek tak narážel na „autokratické“ postupy „skutečného lídra sociální demokracie“, prezidenta Miloše Zemana.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků