Hlavní obsah
Stromy a větve padaly na silnice. Foto: HZS Jihomoravského kraje

Jihomoravští hasiči hlásí desítky výjezdů kvůli silnému větru

Silný vítr, který ve čtvrtek večer zasáhl jižní Moravu, přinesl hasičům nemálo práce. Bezmála třicet výjezdů mají na svědomí stromy a větve, které neodolaly jeho náporu. V jednom případě padající strom zranil člověka.

Stromy a větve padaly na silnice. Foto: HZS Jihomoravského kraje
Jihomoravští hasiči hlásí desítky výjezdů kvůli silnému větru

„Na Břeclavsku zasáhl padající strom cyklistku. Zraněnou ženu převezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský. Právě okres na hranici s Rakouskem a Slovenskem byl místem, kde živel ve středu večer řádil nejvíc.

V jednom případě poškodily větve benzínovou pumpu.

Foto: HZS Jihomoravského kraje

Hasiči vyjížděli ke třinácti nahlášeným událostem. Jen dobrovolná jednotka z Valtic zasahovala ve dvou případech, u stromu na silnici do Lednice a u dalšího v Dlážděné ulici.

Osm výjezdů měli hasiči na Znojemsku, naopak Hodonínsko a Blanensko škody zcela minuly. Pád stromu v Jihlavské ulici v Brně skončil poškozením střechy benzínové čerpací stanice, strom hasiči za pomoci automobilového žebříku rozřezali.

Před silným větrem varovali ve čtvrtek meteorologové. Výstraha se týkala zejména jižní Moravy, ale i Kraje Vysočina. V nárazech mohl vítr dosahovat až 70 kilometrů v hodině. [celá zpráva]

Na Slovensku si silný vítr ve středu vyžádal život sedmnáctiletého mladíka. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků