Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo

Je to zrada na voličích, kritizuje Zeman obcházení vítězného ANO

Vytváření koalic proti vítězům krajských voleb je podle prezidenta Miloše Zemana „nesportovní”. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček v úterý na pravidelné tiskové konferenci uvedl, že může jít i „o zradu na voličích”.

Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo
Je to zrada na voličích, kritizuje Zeman obcházení vítězného ANO

„V některých krajích dochází k nesportovnímu a někdy až politicky bizarnímu spojování různorodých stran do koalic s jediným cílem. Vyšachovat vítěze,” uvedl Ovčáček s jasnou narážkou na ANO.

„Taková spojení mohou být chápána jako určitá zrada voličů,” nastínil Zemanův pohled na výsledek jednání v Plzeňském či Pardubickém kraji, kde se rýsují koalice bez vítězného ANO.

Zeman prostřednictvím svého mluvčího Ovčáčka znovu pogratuloval hnutí ANO k volebnímu výsledku s tím, že si jej lídr Andrej Babiš zaslouží „i za práci, kterou odvádí jako ministr financí”.

Nedůrazné vedení ČSSD

Ovčáček v úterý také zopakoval Zemanova slova o tom, že „nechce tančit na hrobě” ČSSD, měla by se však podle něj zamyslet nad důvody porážky. Ty nevidí ve špatné práci nynějších hejtmanů, ale  „na celostátní úrovni”. Zmínil zejména nedostatečně důrazné vedení a málo přesvědčivý program.

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD)

Foto: Jan Handrejch, Právo

Ovčáček připomněl, že dva z úspěšných hejtmanů za ČSSD, kterým se podařilo v regionech zvítězit (Jiří Zimola v Jihočeském kraji a Jiří Běhounek na Vysočině; pozn. red.) mají „distancovaný postoj vůči současnému vedení ČSSD”.

Související témata:

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru

Foto: Archiv TV Prima

Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš

Foto: Petr Hloušek, Právo

Ve středu se Zeman sejde se Zimolou. Hejtmana prý přijme na jeho žádost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků