Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš hovoří s novináři po setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Je to úspěch, zhodnotil Babiš zvýšení ratingu ČR

Za skvělý úspěch pro české hospodářství označil premiér Andrej Babiš (ANO) rozhodnutí mezinárodní ratingové agentury Moody's Investors Service zlepšit hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky o jeden stupeň na úroveň Aa3.

Premiér Andrej Babiš hovoří s novináři po setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Foto: Michal Kamaryt, ČTK
Je to úspěch, zhodnotil Babiš zvýšení ratingu ČR

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) na Facebooku uvedla, že změna ušetří Česku na finančních trzích stovky milionů.

Agentura upravila hodnocení na Aa3 z dosavadní úrovně A1, vedle toho změnila výhled ratingu z pozitivního na stabilní. Naposledy agentura zvýšila rating Česka v roce 2002.

Schillerová na Facebooku napsala, že jí rozhodnutí agentury dává „neskutečnou sílu do další práce”. „Čím vyšší známku země obdrží, tím více je považována za spolehlivějšího dlužníka a může si pak na trhu půjčovat za výhodnějších podmínek. Díky tomu můžeme ušetřit na financování státního dluhu nemalé peníze, které následně můžeme použít tam, kde jsou nejvíce potřeba,” uvedla ministryně.

Rating Aa3 znamená, že riziko investice v zemi je nízké a investice je bezpečná.
Moody's ocenila především dobrý vývoj zadlužení Česka a také investice do průmyslových inovací.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků