Hlavní obsah

Jaro musí počkat, meteorologové varují před hustým sněžením

Meteorologové varují před silným větrem a sněžením během pátku. Může se tvořit náledí. Vítr bude v nárazech dosahovat 90 až 100 km/hod. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jaro musí počkat, meteorologové varují před hustým sněžením

"Krátce po (čtvrteční) půlnoci začne sněžit v Čechách, ráno i na Moravě a ve Slezsku," uvedli meteorologové. Odpoledne pak bude sněžení přecházet v déšť. Vítr začne slábnout v pátek večer.

Na horách se budou tvořit sněhové jazyky a závěje. "Na horách může místy napadnout kolem 20 cm sněhu, na Šumavě 30 až 40 cm nového sněhu," uvádí zpráva.

ČHMÚ doporučuje přizpůsobit rychlost jízdy v autě podmínkám na cestách. Řidiči také musí mít zimní pneumatiky.

Kvůli větru je třeba zabezpečit lehčí věci a omezit pohyb v blízkosti vyšších a starších budov a větších stromů.

Zhoršené počasí již ve čtvrtek přineslo problémy. Na 100. kilometru dálnice D1 se ve směru na Prahu srazilo v několika hromadných nehodách ve sněhové bouři až sto aut. Dálnice je zablokovaná v obou směrech, záchranná služba vyhlásila událost za hromadné neštěstí. Dálnice může stát celý den, kolona dosahuje až třiceti kilometrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků