Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jens Meyer, ČTK/AP

I v pondělí v Česku padaly teplotní rekordy

V České republice v pondělí opět padaly teplotní rekordy, ačkoli již byly nižší než v neděli. Nejtepleji bylo ve Strážnici na Hodonínsku, a to 36,5 stupně. Na svém webu to oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ze 139 českých meteorologických stanic, které měří déle než 30 let, byly rekordy překonány na 28.

Ilustrační foto Foto: Jens Meyer, ČTK/AP
I v pondělí v Česku padaly teplotní rekordy

Mimořádné teploty byly zaznamenány hlavně na Moravě a ve Slezsku. Zmíněná hodnota ze Strážnice pokořila rekord z roku 2012, který činil 35,7 stupně. Také pondělní teplota 35,6 stupně v Brodě nad Dyjí na Břeclavsku překonala rekord z roku 2012 o hodnotě 35,3 stupně Celsia.

Nejvyšší teplota v Olomouckém kraji byla v Bělotíně na Přerovsku - 34,3 stupně. Ve Zlínském kraji ve Starém Městě na Uherskohradišťsku zase meteorologové naměřili 35,6 stupně. V obou případech byly podobně jako na jižní Moravě překonány rekordy z roku 2012.

Na Vysočině bylo nejtepleji v Dukovanech na Třebíčsku, kde meteorologové naměřili 34 stupňů, o 2,1 stupně více, než činil dosavadní rekord z roku 2012. Ve stanici Opava - Otice v Moravskoslezském kraji byl sice teplotou 33,1 stupně překonán také jen tři roky starý rekord, ale stanice je výjimečná tím, že teploty zaznamenává již 136 let.

V neděli byly rekordní teploty v České republice vyšší než v pondělí. V Brandýse nad Labem bylo dokonce 38,4 stupně. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků