Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Děti na Děčínsku možná v pondělí do školy nepůjdou

Posunutí zahájení výuky o týden chce pro Děčínsko Krajská hygienická stanice v Ústí nad Labem. Na Děčínsku je v počtu nemocných situace v Ústeckém kraji dlouhodobě nejhorší. Nařízení hygieniků musí podle ředitelky Lenky Šimůnkové schválit ministerstvo zdravotnictví. Mělo by to podle ní být ještě ve čtvrtek, nejpozději v pátek.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Děti na Děčínsku možná v pondělí do školy nepůjdou

„Připravujeme rozhodnutí, posíláme ho ke schválení na ministerstvo zdravotnictví. Nyní jsem dopracovala i odborné zdůvodnění, právě jim to budeme posílat, uvidíme, jestli nám to odsouhlasí,“ řekla Právu po 13. hodině Lenka Šimůnková.

Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger ve čtvrtek zdůrazňoval v České televizi, že rozhodnutí je na lokální samosprávě a krajských hygienických stanicích. Odkazoval přitom na Zlínský kraj, který naopak oznámil, že od pondělí nakonec otevře školy a část obchodů, ač původně uvažoval, že nikoliv. ,,Rozhodli, že budou postupovat stejným způsobem jako ve zbytku republiky,“ řekl.

Odklad zahájení výuky má být na Děčínsku posunut o týden, od 12. do 18. dubna. „Je to podle zákona o ochraně veřejného zdraví, pandemický zákon totiž školy omezit neumožňuje,“ uvedla Šimůnková.

Hygienici jsou v kontaktu s krajským úřadem, ten zase s obcemi s rozšířenou působností, které informují školy ve svém obvodu. „Jakmile to dostaneme zpátky z ministerstva, okamžitě to předáme krajskému úřadu a ten rozhodnutí okamžitě zpřístupní obcím,“ doplnila Šimůnková.

Situace na Děčínsku je v kraji dlouhodobě nejhorší, na okres připadá v přepočtu 324 nakažených na 100 tisíc obyvatel, což je téměř nejvíce v celém Česku. Podle hygieniků bylo na Děčínsku v úterý téměř 2000 nakažených, za posledních sedm dní jich přibylo 420.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků