Hlavní obsah
V Dole ČSM na Karvinsku explodoval metan Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Horník zraněný při výbuchu metanu je stále v kritickém stavu

Horník, který při čtvrtečním výbuchu metanu v Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku utrpěl hluboké popáleniny na polovině těla, zůstává v kritickém stavu. Oproti pondělí, kdy lékaři zaregistrovali náznaky drobného zlepšení, se jeho stav nezměnil. Podobné to je i u druhého, méně zraněného horníka. Jeho stav je stabilizovaný, informovala mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě Naďa Chattová.

V Dole ČSM na Karvinsku explodoval metan Foto: Jaroslav Ožana, ČTK
Horník zraněný při výbuchu metanu je stále v kritickém stavu

Vážněji zraněný horník má hluboké popáleniny přibližně na polovině těla.

„Zůstává dál v kritickém stavu. Situace se nezměnila," řekla mluvčí. I u něj ale lékaři v pondělí zaznamenali mírné zlepšení.

Při důlním neštěstí zemřelo 13 lidí, deset dalších utrpělo zranění. Tři zranění skončili v nemocnicích, z toho dva v ostravské fakultní nemocnici. Třetí zraněný horník, který byl po výbuchu převezen do nemocnice v Karviné-Ráji, je od pátku v domácím ošetřování.

Důl je nyní uzavřen, 800 zaměstnanců ze dvou směn zůstalo doma. Těžba bude obnovena 27. prosince. Prostor zasažený výbuchem zůstane zatím uzavřen speciálními hrázemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků