Hlavní obsah

Hejtmanem Pardubického kraje bude Ivo Toman

Hejtmanem Pardubického kraje bude do konce tohoto volebního období dosavadní radní pro dopravu a náměstek hejtmana Ivo Toman (ODS). Ve funkci nahradí Michala Rabase, který vloni 5. listopadu zemřel. O Tomanově nominaci v pondělí rozhodla regionální konference ODS, která volila stranického lídra pro podzimní krajské volby.

Hejtmanem Pardubického kraje bude Ivo Toman

Občanští demokraté se již před časem dohodli, že uprázdněné křeslo hejtmana získá právě lídr krajské kandidátky. O výsledku voleb informoval náměstek hejtmana a radní pro zdravotnictví Josef Janeček.

Jednačtyřicetiletého Tomana musí ve funkci hejtmana potvrdit krajské zastupitelstvo. Tam má ODS spolu s partnerskou Koalicí pro Pardubický kraj dvoutřetinovou většinu.

Jednání zastupitelů se koná 21. února. Kraj po úmrtí Michala Rabase zatím řídí první náměstek hejtmana Roman línek (KDU-ČSL).

I na dalších pozicích budou současní členové krajské rady, radní pro školství Marie Málková a radní pro rozvoj lidských zdrojů, celoživotní vzdělávání a zaměstnanost Jana Smetanová.

Ivo Toman

Narodil se 7. července 1966 ve Vysokém Mýtě. Vystudoval Stavební fakultu ČVUT v Praze, obor pozemní stavby. Působí jako zastupitel a radní Pardubického kraje, náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu a správu majetku; mj. je členem Bezpečnostní rady Pardubického kraje, představenstva Přístav a. s., představenstva EAST BOHEMIAN AIRPORT a. s. a místopředsedou komise rady Asociace krajů ČR pro dopravu. Toman je ženatý, má dceru Michalu a syna Filipa. Mezi jeho záliby patří patří cestování a politologie.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků