Hlavní obsah
Shromáždění na Albertově Foto: Petr Hloušek, Právo

Házení vajec na Zemana nebylo trestným činem, rozhodla policie

Házení vajec na prezidenta Miloše Zemana během vzpomínkového aktu loni 17. listopadu v Praze na Albertově nebyl trestný čin. Podle policie se jednalo maximálně o přestupek, uvedl v úterý obvodní státní zástupce pro Prahu 2 Tomáš Bláha.

Shromáždění na Albertově Foto: Petr Hloušek, Právo
Házení vajec na Zemana nebylo trestným činem, rozhodla policie

Policie při shromáždění nikoho nezadržela. Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 2, ve které se Albertov nachází, následně obdrželo tři trestní oznámení v souvislosti s průběhem pietní akce. Zastupitelství je postoupilo k prověření místnímu policejnímu oddělení na pražském Novém Městě.

"Jednání konkrétních osob při uvedené akci bylo zadokumentováno a právně kvalifikováno jako přestupky proti občanskému soužití a tyto byly postoupeny Úřadu městské části Praha 2 k projednání," shrnul výsledky policejní práce Bláha. Dodal, že státní zastupitelství bude ještě muset tento postup policie prověřit, a to kvůli podnětu dvou podatelů trestních oznámení.

Demonstranti na Albertově

Foto: Petr Hloušek, Právo

Při listopadovém odhalení pamětní desky k 25. výročí pádu komunistického režimu vypískaly Zemana stovky lidí. Na transparentech mu vytýkaly náklonnost k Rusku, vztah k alkoholu či vulgární výroky v rozhlase. Ze shromážděného davu létaly předměty a zaznívaly výzvy k prezidentovu odstoupení, osobní strážci bránili hlavu státu rozevřenými deštníky. Zeman nazval vrhače předmětů zbabělci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků