Hlavní obsah
Předseda ODS Petr Fiala Foto: Petr Hloušek, Právo

Fiala Babiše vyslechne, změnu postoje nechystá

Předseda ODS Petr Fiala je připraven vyslechnout premiéra v demisi a lídra ANO Andreje Babiše. Ten jej pozval k jednání o případné vládní spolupráci ANO a občanských demokratů. Fiala Babišovi vyčítá nesrozumitelnost ve vyjednávání.

Předseda ODS Petr Fiala Foto: Petr Hloušek, Právo
Fiala Babiše vyslechne, změnu postoje nechystá

„Poslechnu si Andreje Babiše, postoj ODS je jasný a srozumitelný. Vyjednávání pana premiéra v demisi naopak vůbec jasné a srozumitelné není," řekl Fiala k plánované čtvrteční schůzce. ODS trvá na tom, že nechce být v kabinetu s trestně stíhaným premiérem. Babiš je obviněn v kauze Čapí hnízdo.

Babiš v neděli řekl, že uvažuje o návrhu na spolupráci s ODS, což pobouřilo předsedu ČSSD Jana Hamáčka, který pohrozil ukončením jednání s ANO. [celá zpráva]

Fiala si nedělní výrok Babiše vysvětluje pouze jako nátlak na jiné možné koaliční partnery a skrývání těch skutečných – komunistů a SPD Tomia Okamury. V pondělí večer Babiš záměr projednal s vedením svého hnutí.

Premiér Andrej Babiš (ANO)

Foto: Jan Handrejch, Právo

ANO by mohlo mít ve Sněmovně s ODS většinu 103 hlasů. Proti vládní spolupráci podle občanských demokratů hovoří nejen stíhání případného premiéra, ale i dosavadní postoj ANO k návrhům občanských demokratů ve Sněmovně. Zatímco návrhy komunistů a SPD s podporou hnutí ANO postupují v legislativním procesu, poslanecké návrhy ODS menšinová vláda nepodporuje. Usnesení, podle kterého ODS nepodpoří menšinovou vládu hnutí ANO, širší vedení občanských demokratů přijalo už v první polovině prosince.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků