Hlavní obsah
Šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Foto: Jan Handrejch, Právo

Faltýnek zůstává šéfem poslanců ANO. Ani se nehlasovalo

Jaroslav Faltýnek (ANO) zůstane v čele poslaneckého klubu vládní strany. Sám uvedl, že o jeho odvolání z čela klubu nikdo hlasovat nechtěl. Faltýnek čelil kritice za noční schůzku v restauraci, která měla být kvůli vládním opatřením zavřená. Kvůli tomu už skončil ve funkci ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Kontroverze vzbudil i Faltýnkův výlet do Španělska v době, kdy premiér vyzýval, aby lidé zbytečně necestovali.

Šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Foto: Jan Handrejch, Právo
Faltýnek zůstává šéfem poslanců ANO. Ani se nehlasovalo

Po noční schůzce v zavřené restauraci na pražském Vyšehradě Faltýnek oznámil, že skončí jako první místopředseda hnutí ANO, k čemuž ho vyzval i premiér a šéf hnutí Andrej Babiš (ANO). O tom, zda má případně skončit ve vlivné sněmovní funkci, měli podle obou rozhodnout poslanci ANO.

„Napsal jsem všem kolegům po té nešťastné události. Požádal jsem je o názor, jak to vidí. Více než dvě třetiny mých kolegů mi napsaly, že mám jejich důvěru,“ sdělil po jednání poslaneckého klubu ANO Faltýnek.

Jedním dechem uvedl, že byl připraven podrobit se také tajnému hlasování. „Pro odvolání předsedy by mělo hlasovat více než 50 procent členů poslaneckého klubu. Zeptal jsem se tak kolegů, jestli o tom chtějí hlasovat, a nikdo to nechtěl,“ dodal.

Faltýnek tak považuje celou událost za uzavřenou. „Pokud to někdo na klubu ještě někdy otevře, jsem připraven podrobit se hlasování o odvolání předsedy klubu,“ dodal.

Krátce po říjnové schůzce s Prymulou vzbudila kontroverze i Faltýnkova cesta do španělské Malagy.

Premiér Babiš uvedl, že to není dobrý příklad a že se mu to nelíbí. Babiš opakovaně vyzýval občany k tomu, aby v zájmu boje s epidemií koronaviru zůstali doma, nikam necestovali a omezili kontakty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků