Hlavní obsah
Bývalý prezident Václav Klaus Foto: Jan Handrejch, Právo

Exprezident Klaus zůstává v nemocnici

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Pokračuje v léčbě na urologické klinice, uvedl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Hospitalizovaný by měl být ještě několik dnů.

Bývalý prezident Václav Klaus Foto: Jan Handrejch, Právo
Exprezident Klaus zůstává v nemocnici

Klaus o předminulém víkendu strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace.

Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. „Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho,“ řekl Macinka.

Klaus neměl v minulosti zdravotní problémy často. Jeho zdraví média sledovala v roce 2008, kdy podstoupil operaci kyčelního kloubu. V roce 2012 se podrobil operaci šedého zákalu. Na konci letošního února onemocněl covidem-19. Po přednášce pro studenty Vysoké školy ekonomické se nechal otestovat na koronavirus a výsledek byl pozitivní. Po vyšetření v nemocnici se odjel léčit domů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků