Hlavní obsah
Martin Pecina (ČSSD) Foto: Petr Horník, Právo

Exministr Pecina opustil ČSSD

Bývalý ministr vnitra v úřednické vládě Jana Fischera Martin Pecina vystoupil z ČSSD. Vadí mu, že levice nepostavila společného prezidentského kandidáta a že ČSSD nenavrhla do této funkce svého bývalého předsedu Miloše Zemana. Pecina avizoval odchod z ČSSD už v půlce prosince s tím, že vstoupí do Strany práv občanů - Zemanovců (SPOZ). V neděli sepsal rezignační e-mail.

Martin Pecina (ČSSD) Foto: Petr Horník, Právo
Exministr Pecina opustil ČSSD

Pecina v dopise uvedl, že mu vadil rozpolcený přístup strany k volbě prezidenta a vyzval všechny členy strany i její příznivce, aby ve volbách podpořili Zemana. Kandidátem ČSSD na prezidenta je senátor a místopředseda strany Jiří Dienstbier. Vadilo mu též, že byly umlčovány ve straně hlasy pro Zemana.

Pecina dále řekl, že pokud to pomůže Zemanovi, do SPOZ vstoupí. "O politické kariéře neuvažuju, jde mi fakticky o jeho podporu," dodal.

Pecina se v roce 2010 stal poslancem ČSSD. Mandát ale složil v březnu 2011 a stal se generálním ředitelem dceřiné firmy Vítkovice NP (Nuclear Power), která se zabývá projekty obnovy a modernizace kapacit výroby zařízení pro atomové elektrárny.

K podpoře Zemanovy kandidatury vyzval loni členy ČSSD i její čestný předseda Valtr Komárek. Zemana podpořili také bývalý moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas, který v prosinci oznámil odchod z ČSSD, aby pomohl založit v Senátu klub zemanovců, a místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka začátkem prosince řekl, že si Benešová bude muset vybrat, zda bude dál podporovat jako prezidentského kandidáta Zemana, nebo bude dál zastávat svou stranickou funkci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků