Hlavní obsah
Vlk zachycený v rámci projektu Trans-Lynx na Šumavě Foto: Trans-Lynx

Ekologové vyfotili na Šumavě vlka

Ekologům ze společnosti Alka Wildlife se podařilo prostřednictvím fotopastí pořídit snímky, které dokazují návrat vlka na Šumavu. Vyfocen byl na pravém břehu lipenské přehrady v místech, kde byl v minulosti zaznamenán i výskyt rysa či losa. Důkaz pomocí rozboru DNA ale není.

Vlk zachycený v rámci projektu Trans-Lynx na Šumavě Foto: Trans-Lynx
Ekologové vyfotili na Šumavě vlka

S největší pravděpodobností jde o migrujícího jedince. „Nemáme  informace o tom, že by se v oblasti usadila například smečka,“ řekla Novinkám koordinátorka projektu Trans-Lynx Tereza Mináriková. Fotopasti vlka zachytily nedaleko Loučovic.

Migrující jedince zaznamenali ekologové v poslední době i v rakouském Weinviertelu u městečka Stornsdorf a v Bavorsku u města Rottal.

Obě fotky posoudili i zahraniční odborníci z Bavorska, Saska i Itálie, a přestože ekologové nemají DNA důkaz, soudí, že podle stavby těla se jedná o dobře stavěného divokého vlka, pravděpodobně samce.

Vlk zachycený v rámci projektu Trans-Lynx na Šumavě

Foto: Trans-Lynx

Populace vlků vyskytující se v oblasti Lužice na česko-německo-polském pomezí se podle Minárikové dále rozrůstá a migrace vlčích jedinců v okolí českých hranic je toho dokladem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků