Hlavní obsah

Dvě nejlepší nemocnice jsou podle průzkumu na severu Moravy

Nejlepší nemocnicí v České republice je podle výsledků průzkumu organizace HealthCare zařízení v Třinci. Získalo první místo i v hodnocení nemocnic mezi jejich zaměstnanci. Na předních místech ve všech kategoriích se umístila i nemocnice v Karviné.

Dvě nejlepší nemocnice jsou podle průzkumu na severu Moravy

"Absolutní výhra v celostátní soutěži nás samozřejmě těší. Je příjemné vidět, že se nám práce daří," řekl ředitel Nemocnice Třinec Zdeněk Jiříček.

Průzkum nemocnic letos proběhl už potřetí. V minulých letech se ale týkal pouze spokojenosti pacientů se zařízením, letos přibyla například spokojenost samotných zaměstnanců.

Pořadí nemocnic
pořadí
nemocnice
kraj
1
Nemocnice Třinec
Moravskoslezský
2
Karvinská hornická nemocnice
Moravskoslezský
3
Vojenská nemocnice Olomouc
Olomoucký
4
Nemocnice Strakonice
Jihočeský
5
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
Praha
6
Fakultní nemocnice Hradec Králové
Královéhradecký
7
Nemocnice Nové Město na Moravě
Vysočina
8
Nemocnice na Františku Praha
9
Nemocnice v Ústí nad Orlicí
Pardubický
10
Fakultní nemocnice Brno
Jihomoravský
zdroj: HealthCare

V hodnocení nemocnic samotnými pacienty se nejlépe umístila nemocnice v Městci Králové na Nymbursku. Druhá je rehabilitační klinika Mediterra a třetí karvinská hornická nemocnice. Pacienti hodnotili chování lékařů a sester a také to, zda jim byl dobře vysvětlen léčebný postup. Ale například i spokojenost s tím, jak nemocnice vypadá a jestli jim chutnalo jídlo.

Hodnocení nemocnic pacienty
pořadí
nemocnice
kraj
1.
Nemocnice Městec Králové
Středočeský
2.
Mediterra -Rehabilitační klinika
Praha
3.
Karvinská hornická nemocnice
Moravskoslezský
4.
Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského
Praha
5.
Masarykova městská nemocnice Jilemnice
Liberecký
zdroj: HealthCare

Lidé většinou kladně odpovídali na dotazy spojené s odbornou stránkou. Osmdesát pět procent lidí tvrdí, že jim lékař srozumitelně vysvětlil svůj postup, 73 % hodnotí reakci lékařů jako rychlou, 64 procent jako kvalitní.

O něco horší už jsou výsledky "nemedicínských" kategorií. Bezpečně se v nemocnici cítí jen necelá polovina lidí. Více než polovina nemá při vyšetření dostatečný pocit intimity, v nemocnici se necítí útulně. Necelých 43 procent lidí odpovědělo, že mělo pocit, "že s nimi personál jedná jako s klientem, který přináší do nemocnice své finance".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků