Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman při debatě se studenty v Plzni Foto: Jan Švábek, Právo

Dvě miliardy muslimů mohou porazit euroamerickou civilizaci, řekl Zeman

Prezident Miloš Zeman si ve středu v Plzni rýpl do postupu zemí Evropské unie proti radikálním islamistům. Unijní státy podle něho reagují na „islámský terorismus“ podobně, jako reagovaly ve 30. letech minulého století na hitlerovský nacismus.

Prezident Miloš Zeman při debatě se studenty v Plzni Foto: Jan Švábek, Právo
Dvě miliardy muslimů mohou porazit euroamerickou civilizaci, řekl Zeman

K tématu se Zeman vyjádřil na půdě elektrotechnické průmyslovky v Plzni, kde se v rámci své třídenní návštěvy Plzeňského kraje zúčastnil debaty s asi pěti sty studenty.

„Dokážou se země EU domluvit jako celek a zavřít hranice proti islámu? Myslíte si, že když evropští politici tvrdí, že islamisté nepředstavují nebezpečí a měli bychom jim pomáhat, že lžou sami sobě?“ ptal se české hlavy jeden ze studentů.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Zeman v odpovědi označil islámský terorismus za společného nepřítele evropských zemí. „Bohužel členské země Evropské unie reagují podobně, jako reagovaly ve 30. letech na hitlerovský nacismus, to znamená protesty, manifestacemi, demonstracemi, a to je tak zhruba všechno,“ řekl Zeman. Dodal, že on je pro koordinovanou akci mezinárodního společenství.

Studenti v Plzni na debatě s Milošem Zemanem

Foto: Jan Švábek, Právo

„Islám a zejména jeho radikální verze se snaží podrobit všechny nevěřící a buď je přinutit ke konverzi k islámu, nebo z nich učinit otroky,“ uvedl dále Zeman.

Propagandisté Islámského státu podle něho myšlenkově žijí ve 14. století, ale mají k dispozici sociální sítě. „To je ta výbušná směs,“ doplnila hlava státu.

Západní země podle českého prezidenta nesmí opakovat politiku appeasementu a zbabělost před jakoukoliv formou totalitní ideologie, obzvláště s kořeny náboženské nenávisti. Islamisté se podle Zemana snaží o vnější expanzi. „Dvě miliardy muslimů se mohou zdvihnout do náboženské revoluce a mohou porazit euroamerickou civilizaci,“ sdělil Zeman.

Zásah západních zemí proti Islámskému státu má byt co nejrychlejší. „Protože kdybychom v roce 1936 dokázali zastavit Hitlera, a moc by to nestálo, tak by nebyla Mnichovská dohoda, nebyl by holocaust, nebyla by druhá světová válka. Tehdy jsme byli zbabělí, budeme-li zbabělí opět, tak důsledky budou obdobné, jako byly důsledky počínaje rokem1939,“ dodal na závěr Zeman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků