Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Valentyn Ogirenko, Reuters

Druhý audit neznám, nic se vracet nebude, střet zájmů není, opakuje Babiš

Nejsem ve střetu zájmů, o žádné peníze nepřijdeme. Tak v pondělí reagoval premiér Andrej Babiš (ANO) na informace serveru Neovlivní o druhé auditní zprávě, podle které je předseda ve střetu zájmů kvůli Agrofertu. Holding nemá podle Evropské komise nárok na zemědělské dotace.

Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Valentyn Ogirenko, Reuters
Druhý audit neznám, nic se vracet nebude, střet zájmů není, opakuje Babiš

„Budu se opakovat. Na žádném procesu k auditům se nepodílím a na rozdíl od novinářů napojených na auditory v Bruselu nemám žádné nové informace. Platí, že jsem zcela vyhověl českému zákonu lex Babiš, který byl účelově přijat kvůli mojí osobě,“ napsal Novinkám premiér v SMS zprávě.

„Proto nejsem a ani nemůžu být v žádném střetu zájmů. Předchozí závěry auditu zásadně odmítám podobně jako čeští úředníci, kteří závěry rozporovali a byli při tom značně úspěšní,“ dodal premiér.

„Nové závěry neznám, ale předpokládám, že Česká republika se bude proti nesmyslnému vykládání českého práva Bruselem bránit i nadále. A úspěšně. O žádné peníze tak určitě nepřijdeme,“ tvrdí Babiš.

Evropská komise přitom neposuzuje české právo, ale to, zda jsou při dotacích dodrženy evropské regule pro rozdělování evropských peněz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků