Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Valentyn Ogirenko, Reuters

Druhý audit neznám, nic se vracet nebude, střet zájmů není, opakuje Babiš

Nejsem ve střetu zájmů, o žádné peníze nepřijdeme. Tak v pondělí reagoval premiér Andrej Babiš (ANO) na informace serveru Neovlivní o druhé auditní zprávě, podle které je předseda ve střetu zájmů kvůli Agrofertu. Holding nemá podle Evropské komise nárok na zemědělské dotace.

Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Valentyn Ogirenko, Reuters
Druhý audit neznám, nic se vracet nebude, střet zájmů není, opakuje Babiš

„Budu se opakovat. Na žádném procesu k auditům se nepodílím a na rozdíl od novinářů napojených na auditory v Bruselu nemám žádné nové informace. Platí, že jsem zcela vyhověl českému zákonu lex Babiš, který byl účelově přijat kvůli mojí osobě,“ napsal Novinkám premiér v SMS zprávě.

„Proto nejsem a ani nemůžu být v žádném střetu zájmů. Předchozí závěry auditu zásadně odmítám podobně jako čeští úředníci, kteří závěry rozporovali a byli při tom značně úspěšní,“ dodal premiér.

„Nové závěry neznám, ale předpokládám, že Česká republika se bude proti nesmyslnému vykládání českého práva Bruselem bránit i nadále. A úspěšně. O žádné peníze tak určitě nepřijdeme,“ tvrdí Babiš.

Evropská komise přitom neposuzuje české právo, ale to, zda jsou při dotacích dodrženy evropské regule pro rozdělování evropských peněz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků