Hlavní obsah
Foto: Petr Horník, Právo

Doprava v Praze bude v létě tradičně doprovázena řadou uzavírek

Pražany i řidiče projíždějící metropolí bude v létě na silnicích v rámci MHD čekat řada uzavírek a dalších dopravních omezení. Plyne to z materiálu, který schválili pražští radní. Omezen bude provoz například na Nuselském mostě, ve Strakonické ulici či v tunelech na Pražském okruhu.

Foto: Petr Horník, Právo
Doprava v Praze bude v létě tradičně doprovázena řadou uzavírek

Od 1. července se musí řidiči připravit na uzavírku jízdních pruhů na Nuselském mostě. Kvůli opravě odvodnění mostu a veřejného osvětlení bude až do 30. srpna uzavřen v každém směru levý jízdní pruh.

Kyvadlově začnou řidiči od 1. července jezdit v ulici Pod Táborem v Praze 9. Tady budou dělníci rekonstruovat vodovod. O den později, tedy 2. července, začne oprava povrchu komunikace ve Strakonické ulici. V obou směrech se tu bude jezdit pouze dvěma jízdními pruhy.

Zcela uzavřena bude od 26. července do 2. listopadu Moskevská v úseku mezi Ruskou a Čechovým náměstím, kde začne oprava tramvajové tratě. Neprojedou tudy tramvaje ani auta. Již nyní probíhá oprava v sousední Francouzské ulici. [celá zpráva]

Krátkodobé uzavírky tunelů

Kompletně bude na dva dny od 18. do 20. srpna kvůli údržbě tunelů uzavřen postupně v každém směru Pražský okruh mezi D1 a D5. V srpnu bude provoz omezen rovněž na Východní spojce v úseku mezi Českobrodskou a Chlumeckou, dělníci zde budou opravovat komunikaci. Provoz bude zachován vždy pouze dvěma jízdními pruhy.

Ještě před prázdninami bude 29. června zahájena oprava stropní desky stanice metra A Dejvická a rekonstrukce tramvajové trati. Provoz tak bude omezen na Evropské mezi Vítězným náměstím a Thákurovou. Oprava potrvá až do konce října.

Na Evropské bude provoz omezen od 29. června ještě v úseku mezi Horoměřickou a Vokovicemi, kde bude do 28. září dopravní podnik opravovat tramvajovou trať.

Od 17. června do 1. září se bude jezdit pouze jedním pruhem v Průběžné v Praze 10 v úseku mezi ulicemi V Olšinách a Na Padesátém a ve Švehlově mezi Jižní spojkou a Hornoměcholupskou.

Nynější dopravní omezení
– V současné době je úplně uzavřen severní most na Jižní spojce kvůli rozšíření Štěrboholské radiály. Provoz je tu převeden do protisměru, jezdí se dvěma pruhy v každém směru.
– Omezen je provoz ve Francouzské v Praze 2, kde dopravní podnik rekonstruuje v úseku mezi Blanickou a Ruskou koleje.
– Kvůli opravě kanalizace musí řidiči počítat s problémy v Husitské mezi Trocnovskou a Tachovským náměstím.
– Částečně je uzavřena i Evropská na Červeném Vrchu kvůli výstavbě metra A do Motola.
- V souvislosti se stavbou tunelu Blanka je omezen provoz v ulici Milady Horákové v okolí Prašného mostu.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků