Hlavní obsah
Karolína Peake Foto: Igor Zehl, ČTK

Dobeš ve vládě skončí 3. prosince, Peake už navrhla jeho nástupce

Robert Vacek, náměstek vicepremiérky Karolíny Peake, ve středu potvrdil, že dostal od LIDEM nabídku stát se novým šéfem resortu dopravy po Pavlu Dobešovi. Peake po jednání vlády potvrdila, že již premiérovi jmenování Vacka navrhla. Dobeš již podal premiérovi demisi k datu 3. prosince. Petr Nečas ji vzal na vědomí.

Karolína Peake Foto: Igor Zehl, ČTK
Dobeš ve vládě skončí 3. prosince, Peake už navrhla jeho nástupce

„Včera (v úterý) jsem byl pozván v průběhu jednání předsednictva LIDEM na toto jednání, kde mi byl prostřednictvím Karolíny Peake nabídnut post ministra dopravy za LIDEM,“ sdělil Právu Vacek.

Peake po jednání vlády nominaci potvrdila s tím, že již jmenování navrhla premiérovi.

Robert Vacek

Foto: Úřad vlády ČR

O Vackovi se dlouho hovořilo jako o možném nástupci Dobeše. Dříve pracoval jako vedoucí sekce bezpečnostního řízení Národního bezpečnostního úřadu a nyní za LIDEM sedí v dozorčí radě ČEZ. V letech 2010 až 2011 pracoval jako bezpečnostní ředitel na ministerstvu dopravy, které tehdy vedl neformální lídr Věcí veřejných Vít Bárta.

Dobeš v úterý uvedl, že příchod nového ministra problém s Centrálním registrem vozidel (CRV) nevyřeší. Právě špatná funkčnost registru je jedním z důvodů, proč by měl podle vedení LIDEM co nejdříve skončit. Ministr chce odejít až v prosinci. Vadí mu i to, že nebyl na jednání předsednictva pozván. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků