Hlavní obsah
Foto: Heinz-peter Bader, Reuters

Do Česka dorazily tropy, nejtepleji bylo v Žatci – necelých 33 stupňů

Do České republiky dorazily tropické teploty, rekordy padly na více než 15 stanicích, které měří déle než 30 let. Nejvyšší teplotu, 32,9 stupně Celsia, meteorologové zatím zaznamenali v Žatci, kde ale rekord překonán nebyl. Řekla to Milena Ferebauerová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Foto: Heinz-peter Bader, Reuters
Do Česka dorazily tropy, nejtepleji bylo v Žatci – necelých 33 stupňů

Vysoké teploty očekávají meteorologové i v pátek a v sobotu. Předpokládají, že rekordy zaznamenají na většině stanic.

Z těch stanic, kde padaly nebo byly vyrovnány rekordy, bylo nejtepleji na Olomoucku. Ve stanici Olomouc-Holice naměřili meteorologové 31,9 stupně, stejně jako v roce 2008. V Pasece bylo 31,7 stupně, což je o tři desetiny stupně více než v roce 2003 a v Šumperku bylo odpoledne 30,8 stupně, dosavadní rekord byl z roku 1962 a činil 30 stupňů.

Nové rekordy pro dnešní den s překonáním 30 stupňů Celsia padly také například v Úpici v Královéhradeckém kraji, v Průhonicích ve Středočeském kraji, v Mošnově v Moravskoslezském kraji a v Jevíčku v Pardubickém kraji. V Libereckém kraji přepsali rekordy v Harrachově, v Bedřichově a v Desné-Souši.

V pátek a v sobotu bude podle meteorologů ještě tepleji. Po oba dny dosáhnou maximální teploty na hodnoty 32 až 36 stupňů Celsia. V těchto dnech tedy s největší pravděpodobností budou překonány rekordy téměř na všech stanicích, předpovídá ČHMÚ.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků