Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Dítě 44 v pátek a o víkendu omezí provoz metra

Natáčení hollywoodského snímku Dítě číslo 44, který produkuje slavný americký režisér Ridley Scott, v pátek a o víkendu omezí provoz pražského metra. Z pátku na sobotu a ze soboty na neděli od 22:00 do 08:00 bude zastaven provoz na lince trasy B v úseku Smíchovské nádraží - Florenc, v sobotu 24. srpna a v neděli 25. srpna od 08:00 do 10:00 bude metro pouze projíždět stanicí Anděl.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Dítě 44 v pátek a o víkendu omezí provoz metra

Provoz metra během dne nahradí tramvajová linka XB, která se dopravnímu podniku osvědčila během červnových povodní.

Drama podle románu Toma Roba Smithe bude režírovat Daniel Espinosa, natáčí se i v Milovicích a dalších lokalitách v okolí Prahy. Děj kriminálního dramatu je zasazen do Sovětského svazu 50. let. Stanice metra Anděl je zdobená tradičními motivy socialistického realismu. Na její výstavbě se podíleli sovětští inženýři a architekti. Po svém otevření v roce 1985 dostala jméno Moskevská.

Filmaře přilákalo do České republiky nejenom vhodné prostředí k natáčení a zkušenost tuzemských řemeslníků, ale také navýšené filmové pobídky. Stát vrátí filmovému štábu 20 procent toho, co na českém území při natáčení prokazatelně utratí. Z údajů fondu kinematografie vyplývá, že Scott by v Česku jako producent chtěl vydat za filmování 940 miliónů korun, z toho 550 miliónů za české služby a produkty. Po skončení natáčení dostane zpět takzvané vratky ve výši přes 45 miliónů korun.

Související téma

Ridley Scott, který je jako režisér podepsán například pod filmy Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor či Království nebeské, do Prahy zřejmě nedorazí. "Dá práci 400 lidem na plný úvazek a kromě toho zaměstná další tři až pět tisíc lidí," uvedl Matthew Stillman s produkční společnosti Stillking Films.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků