Hlavní obsah
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) Foto: Petr Horník, Právo

Děti i důchodci by měli platit v nemocnici méně, plánuje Heger

Platby za pobyt v nemocnici by se podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) měly lišit podle věku a sociálního statutu. Zatímco lidé v produktivním věku by platili plný poplatek, pro děti, důchodce a lidi se zdravotním pojištěním by byly platby nižší. V úterý o tom informovaly Lidové noviny (LN).

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) Foto: Petr Horník, Právo
Děti i důchodci by měli platit v nemocnici méně, plánuje Heger

Kabinet se ve svém programovém prohlášením zavázal ke změně regulačních poplatků ve zdravotnictví. Poplatek za položku na receptu by měl být zrušen a nahrazen poplatkem za recept.

Změnit by se měl i regulační poplatek za den v nemocnici. Dosud byl 60 korun, nově má být minimálně 100 korun. [celá zpráva]

To by však mohlo pro některé skupiny znamenat problém. "Hledáme model, kdy by byly poplatky v nemocnici rozlišeny svojí výškou, aby část populace měla poplatek levnější," citovaly LN Hegera.

List doplnil, že nižší poplatky by vedle seniorů nad 65 let a mladistvých do 18 let měli platit i lidé, kteří nejsou soběstační a jako takoví pobírají příspěvek na péči vyššího stupně. Stejně by na tom byli i držitelé průkazky ZTP/P a pravděpodobně i lidé pobírající invalidní důchod.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků