Hlavní obsah
Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas Foto: Petr Hloušek, Právo

Dělnická strana podala stížnost proti svému rozpuštění

Dělnická strana (DS) v pondělí podala elektronickou cestou Ústavnímu soudu stížnost, kterou napadla rozsudek Nejvyššího správního soudu, který před časem rozhodl o jejím rozpuštění. Oznámil to předseda strany Tomáš Vandas.

Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas Foto: Petr Hloušek, Právo
Dělnická strana podala stížnost proti svému rozpuštění

Právník Dělnické strany Petr Prchal nedávno uvedl, že podle návrhu nebyly splněny podmínky pro rozpuštění strany. I kdyby prý předložené důkazy byly relevantní, stačí podle Prchala jen na pozastavení činnosti DS, ale ne na její rozpuštění.

Strana podání ústavní stížnosti, která má odkladný účinek, avizovala již minulý týden. [celá zpráva]

DS již dříve ohlásila, že půjde do voleb pod hlavičkou sesterské Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS).

Soud rozpustil Dělnickou stranu průlomovým rozhodnutím ze 17. února. V programu, idejích a symbolech strany nalezl xenofobní a šovinistické prvky, rasistický podtext a návaznost na nacionální socialismus, tedy ideologii spojenou s Adolfem Hitlerem. Strana podle soudu podněcuje k násilí a usiluje o radikální změnu demokratického zřízení. Podle verdiktu také uměle vytváří pocity ohrožení, třeba ze strany cizinců a imigrantů. [celá zpráva]

Představitelé DS bezprostředně po verdiktu oznámili, že půjdou do voleb na kandidátkách DSSS, kam se také přesouvá členská základna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků