Hlavní obsah
Objízdné trasy Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Dálnice D11 u Prahy zůstává zavřená, nepodařilo se odklidit trosky mostu

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřena na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se nepodaří zprovoznit před pondělní ranní dopravní špičkou. Silničáři v průběhu noci nestihli odklidit vybouraný materiál, řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz by měl být podle ní obnoven během dnešního dne.

Objízdné trasy Foto: Ředitelství silnic a dálnic
Dálnice D11 u Prahy zůstává zavřená, nepodařilo se odklidit trosky mostu

„Bohužel se nám dálnici nepodaří zprovoznit před ranní dopravní špičkou. Průjezdná bude až v průběhu dne. Informace budeme upřesňovat, řidičům se samozřejmě omlouváme,” řekla mluvčí.

Doplnila, že materiálu u opěr mostu bylo tolik, že se nestihl uklidit. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového.

Uzavírka v pražských Horních Počernicích začala v sobotu v 17:00 a měla skončit původně v neděli v 09:00. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pak zprovoznění avizovalo na nedělních 18:00 a později na pondělní ráno.

Vedle velkého množství výztuže, která se neshodovala s původní projektovou dokumentací, komplikoval práci kabel vysokého napětí.

Dělníci ho objevili v nosné konstrukci, také nebyl zanesen v žádné dokumentaci a byl pod proudem. „Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin,” uvedla v neděli dopoledne Lišková.

Provoz na objízdných trasách byl hustý již v neděli večer, místy se tvořily kolony, především před velkými křižovatkami nebo kruhovými objezdy. Doprava z dálnice D11 ve směru do Prahy je svedena na 25. kilometru u Sadské, kamiony musí sjíždět ještě dříve, a to na 39. kilometru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků