Hlavní obsah
Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Čunek a Drahoš uspěli v prvním kole a jsou senátory

Ve většině ze 27 volebních obvodů, v nichž lidé vybírali nové zákonodárce, se příští týden uskuteční druhé kolo, do něhož postoupí dva nejúspěšnější kandidáti. Jedinými výjimkami jsou Vsetín, kde uspěl stávající senátor a starosta města Jiří Čunek (KDU-ČSL) a Praha 4, kde zvítězil bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš.

Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) Foto: Kateřina Šulová, ČTK
Čunek a Drahoš uspěli v prvním kole a jsou senátory

V Náchodě postupují Martin Červíček za ODS a lidovecký předseda Pavel Bělobrádek.

Na Svitavsku se ve druhém kole utkají náměstek pardubického hejtmana Michal Kortyš (ODS) a lékař Pavel Havíř (ČSSD).

V Sokolově postupují geodet Miroslav Balatka (STAN) a místostarostka Renata Oulehlová (ANO).

V Litoměřicích uspěli starosta města Ladislav Chlupáč (ODS) a lékař Ondřej Štěrba (ANO). V tomto obvodu kandidoval i někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který ve zdejší věznici pobýval v rámci vazebního stíhání v případu úplatkářství.

V Chomutově postoupili do druhého kola ředitel zoo ve Dvoře Králové Přemysl Rabas (Senátor 21) a lékařka Martina Chodacká (ANO).

V Teplicích doprovodí do druhého kola dlouholetého senátora a primátora města Jaroslava Kuberu (ODS) ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman (Senátor 21).

O vítězství v Domažlicích budou usilovat senátor Jan Látka (ČSSD) a Vladislav Vilímec (ODS).

V Rokycanech se Pavel Karpíšek (ODS) utká se stávající senátorkou Miladou Emmerovou z ČSSD.

V Mladé Boleslavi vyzve primátora Raduana Nwelatiho z ODS kandidát za hnutí ANO Jiří Müller.

Jaroslav Zeman z ODS se v Jablonci nad Nisou střetne ve druhém kole s Michaelou Tejmlovou z hnutí Senátor 21.

V Benešově postoupí Zdeněk Hraba z hnutí STAN a Jiří Kozák z ODS.

V Českých Budějovicích se utkají nezávislý kandidát Ladislav Faktor a nynější senátor Jiří Šesták za hnutí STAN.

V Chrudimi uspěli Jan Tecl za ODS a lidovecký exministr kultury Daniel Herman.

V Třebíči postupují Hana Žáková za STAN a Miroslav Michálek za ANO.

V Šumperku postupuje Miroslav Adámek za hnutí ANO a lidovecký kandidát Zdeněk Brož.

V Prostějově postupují Božena Sekaninová z ČSSD a sní nezávislá kandidátka Jitka Chalánková.

Senátorem za Břeclav bude Rostislav Koštial za ODS či Libor Nazarčuk za ANO.

Ve Zlíně se nynější lidovecký senátor Patrik Kunčar utká s Liborem Lukášem za Soukromníky.

V obvodu Brno-město mají šanci Mikuláš Bek nominovaný hnutím STAN s podporou ODS, Zelených a TOP 09 a kandidát ANO Jaromír Ostrý.

V Opavě se Herbert Pavera nominovaný TOP 09 a podporovaný ODS a STAN utká se Simonou Horákovou za ANO.

V obvodu Ostrava město Leopolada Sulovského z hnutí Ostravak doprovodí do druhého kola Ivo Gondek za ANO. Expremiér a bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek kandidující jako nezávislý neuspěl.

V Karviné se pokusí obhájit křeslo senátora Petr Vícha z ČSSD. Jeho vyzyvatelkou bude Milada Halíková za KSČM.

V Praze 12 postoupil diplomat a neúspěšný prezidentský kandidát Pavel Fischer následovaný Evou Tylovou za Piráty a LES .

Na Praze 2 bodoval rovněž prezidentský kandidát Marek Hilšer se stávajícím senátorem Liborem Michálkem za Piráty.

Za Prahu 8 mají šanci uspěl Lukáš Wagenknecht za Piráty a kandidát TOP 09 Pavel Dungl.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků