Hlavní obsah
Předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek Foto: Michaela Říhová, Právo

ČSSD si na krajské volby opět najala americké experty

Pobočka americké agentury Penn, Schoen & Berland (PSB) bude pro ČSSD dělat kampaň pro podzimní krajské volby. ČSSD agenturu, která se může pochlubit spoluprací na volebních vítězstvích po celém světě, využila už při posledních volbách do Sněmovny. Tehdy PSB vedle mnoha průzkumů přišla s kampaní ODS minus.

Předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek Foto: Michaela Říhová, Právo
ČSSD si na krajské volby opět najala americké experty

Informaci o spolupráci PSB s Lidovým domem v krajských volbách ve středu Novinkám potvrdil hlavní manažer ČSSD Jiří Havlíček.

Sociální demokraté si od ní slibují, že přitáhne ke krajským volbám její voliče.

Informace Práva totiž říkají, že průzkumy, které si strana nechává pro svou potřebu dělat, ukazují, že nyní by přišla do krajských zastupitelstev volit jen asi polovina jejích voličů.

PSB spolupracovala na úspěšných prezidentských kampaních Billa Clintona, ale také na senátorské kampani jeho ženy Hillary, účastní se také její prezidentské kampaně.

Firma však také spolupracovala s republikánem Michaelem Bloombergem v kampani na starostu New Yorku.

PSB se nechvalně proslavila v prezidentské kampani Huga Chávese. Chávesovi firma predikovala prohru o 20 procentních bodů, ve skutečnosti však Chávez o stejný poměr volby v roce 2004 vyhrál.

Agentura Penn, Schoen & Berland Associates

Agentura Penn, Schoen & Berland Associates dělá strategické průzkumy trhu a sídlí v New Yorku, Washingtonu a Denveru, nedávno založila pobočky také v Seattlu či Londýně. Firma byla založena v roce 1975, nabízí služby pro obchod nebo politické kampaně.

PSB se podílela také na kampani Vojislava Koštunici v Srbsku. Jejím klientem jsou také velké společnosti jako třeba Microsoft.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků