Hlavní obsah

ČSSD rozdávala voličům chleba, varovala před ODS

Sociální demokracie ve středu obsadila halu pražského Masarykova nádraží, kde v rámci předvolební kampaně rozdávala kolemjdoucím bochníky chleba s nápisem ČSSD, oranžové růže a plyšové lvíčky. Volební lídr ČSSD, premiér Jiří Paroubek se během akce soustředil především na varování občanů před vládou ODS, která by podle přinesla jen zdražování a chudobu.

ČSSD rozdávala voličům chleba, varovala před ODS

Sociální demokraté založili středeční předvolební akci na Masarykově nádraží v Praze na konfrontaci s návrhy svých hlavních rivalů z Občanské demokratické strany. Volební lídr Jiří Paroubek se snažil občany přesvědčit, aby nevolili ODS, jejíž navrhovaná patnáctiprocentní rovná daň podle něj zdraží potraviny, léky, teplo i dětské plenky, zatímco levnější bude kaviár, mercedesy a další luxusní zboží.

"Rovná daň je Jánošík naruby - chudým bere, bohatým dává. Rovná daň je plánem na zavedením chudoby v České republice," dodal vicepremiér pro ekonomiku Jiří Havel.

Podle ODS má být ale sjednocení daní výhodné pro všechny. Občanští demokraté pokládají kampaň ČSSD za nesmyslně konfrontační a ubohou.

ČSSD představila upravené daňové kolečko ODS

Volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík přítomné seznámil s replikou daňového kolečka ODS, na kterém si mohli zájemci vytočit "výhry" pojmenované po občanských demokratech, například Tlustého zdražení veřejné dopravy, Páralové výpověď bez udání důvodu či Julínkovy platby u lékaře.

Jako cenu útěchy si pak mohli v "Paroubkově pekařství" vzít pecen chleba s nápisem ČSSD a srovnat jej s daleko menším bochníkem se zkratkou ODS.

Vedle politiků ČSSD se akce zúčastnil také člověk oblečený do kostýmu modrého ptáka, symbolu ODS. Podle Tvrdíka se totiž šéf občanských demokratů Mirek Topolánek diskusím s Paroubkem opakovaně vyhýbá, a tak museli sehnat náhradníka.

Ve volbách podpoří ČSSD Schröder, Blair i Prodi

Sociální demokraté spolupracují při přípravě volební kampaně s experty německé SPD, které se loni podařilo stáhnout na minimum náskok opozičního bloku CDU/CSU. Ani po jejich návštěvě nebude měnit dosavadní volební strategii, ale přitvrdí kampaň po vzoru velkého západního souseda. "V těch posledních deseti dnech uděláme všechno pro to, aby kampaň byla co nejúčinnější po vzoru Německa," řekl Paroubek.

Připomněl také, že se do agitace ČSSD zapojí bývalý německý kancléř za SPD Gerhard Schröder i britský labouristický premiér Tony Blair. Na mimořádný květnový sjezd, který by měl Paroubka zvolit šéfem strany, ale nepřijedou. Sociální demokraté na sjezdu čekají vítěze italských voleb Romana Prodiho a staronového maďarského premiéra Ference Gyurcsanyho. Blair se účastní některé volební akce ČSSD, dodal Paroubek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků