Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: ČTK

ČR získá navíc 80 000 dávek vakcíny, tvrdí Babiš

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová ve středu oznámí dodatečnou dodávku očkovací látky proti covidu-19 od společností Pfizer/BioNTech, řekl ve středu ve vysílání CNN Prima News premiér Andrej Babiš (ANO). Česká republika by díky tomu podle něj ještě v březnu mohla dostat 80 000 dávek navíc.

Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: ČTK
ČR získá navíc 80 000 dávek vakcíny, tvrdí Babiš

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek řekl, že ČR v březnu dostane přes milion dávek vakcíny, z toho zhruba 700 000 od Pfizer/BioNTech.

K úterním 20:00 uvádí statistika ministerstva zdravotnictví v Česku 902 605 vykázaných očkování. Babiš v rozhovoru pro CNN Prima News řekl, že ještě tento týden by měl počet překročit milion.

„Předsedkyně EK dnes oznámí další dodatečné množství od firmy Pfizer/BioNTech, pro nás by to znamenalo asi 80 000 ještě v březnu,” uvedl Babiš. Očkování znovu označil za klíčovou věc v boji s covidem-19.

Premiér doufá, že v Česku se podaří navodit atmosféru jako loni v březnu v počátcích epidemie. „Žádná vláda to bez spolupráce s lidmi nezvládne, zkusme spolu vydržet, jsem přesvědčen, že to může být poslední lockdown,” uvedl premiér. Růst epidemie se zastavil, počet lidí v nemocnicích a vyžadujících intenzivní péči je však stále vysoký, konstatoval premiér.

O návratu dětí do škol si řekneme po Velikonocích

Babiš nechtěl konkretizovat, jak by se musela epidemie vyvíjet, aby vláda mohla uvolnit opatření zpřísněná od začátku března.

„Pevně doufám, že po Velikonocích už bude ta doba, kdy si řekneme, kdy se vrátí děti do školy, kdy zase začnou sportovat a jak by to mělo vypadat. A zatím musíme samozřejmě strašně rychle očkovat,” řekl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků