Hlavní obsah

Čísla hospitalizovaných rostou, Babiš oznámil představení nové strategie

Kvůli zvýšení počtu pacientů hospitalizovaných s covidem i rostoucím číslům nových případů má ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek představit novou strategii. Premiér Andrej Babiš (ANO) to ve středu oznámil na Twitteru.

Čísla hospitalizovaných rostou, Babiš oznámil představení nové strategie

„Covidová čísla se zhoršují, v nemocnicích končí více lidí, převážně neočkovaných. Očkování je jediný způsob, jak covid porazit. Nepodceňujte to,” nabádal premiér k vakcinaci.

Babiš avizoval, že na čtvrtek svolal Radu pro zdravotní rizika, přičemž ministerstvo zdravotnictví pod vedením Adama Vojtěcha (za ANO) představí svou další strategii.

V nemocnicích je momentálně s covidem hospitalizováno 388 lidí, přičemž 78 z nich se nachází ve vážném stavu vyžadujícím napojení na umělou plicní ventilaci, případně mimotělní oběh.

Ačkoliv jde ve srovnání s loňskou i jarní vlnou epidemie o nízká čísla, více hospitalizovaných bylo naposledy počátkem června.

Plné očkování má v ČR prozatím přes šest milionů lidí, přičemž více než 26 tisíc osob již dostalo i posilující třetí, v případě jednodávkové vakcíny druhou dávku. Rychlost očkování v posledních týdnech zvolna klesá a denně se počet vykázaných očkování pohybuje zhruba kolem necelých deseti tisíc.

Pro představu lze zmínit, že například v červnu se průměrné týdenní počty vykázaných očkování za den pohybovaly kolem 100 tisíc.

Anketa
Měla by se nyní v souvislosti s rostoucím počtem nakažených a hospitalizovaných zavádět přísnější proticovidová opatření?
Ano
35.9 %
Ne
64.1 %
Celkem hlasovalo 32649 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků